Transport gratuit la Easybox/Fanbox la comenzi peste 250 RON. Transport gratuit acasa la comenzi peste 350 RON
Note de degustare

Caise

Vanilie

Transport gratuit la Easybox/Fanbox la comenzi peste 250 RON. Transport gratuit acasa la comenzi peste 350 RON
O cafea din Colombia, cu procesare washed dintr-un microlot Caturra pentru claritate și echilibru. În ceașcă găsim note de caise, vanilie și struguri albi, cu aciditate echilibrată și finish plăcut, ușor dulce.
Prăjitorie: Friedhats Coffee Roasters (Amsterdam, Olanda)
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
De la 70.00 lei
Te-am adăugat în lista de așteptare pentru acest produs și îți vom trimite un email când produsul va fi disponibil.
Părăsește lista de așteptareNicio grijă! Adaugă adresa de email și te vom anunța imediat ce produsul revine în stoc.
Metode de Plată:




| Profil Prajire | Espresso, Filtru |
|---|---|
| Origine | Columbia |
| Procesare | Washed |
| Varietal | Caturra |
| Profil Note | Dulce, Fructat |
Friedhats este o microprăjire cu sediul în Amsterdam, care aprovizionează și prăjesc unele dintre cele mai bune și mai interesante cafele după părerea noastră. Accentul lor este să ofere boabe de cafea prăjite consistente și de înaltă calitate pentru noi toți.
In stoc
| Gramaj | 250gr, 50g |
|---|---|
| Profil Prajire | Omni |
| Origine | Columbia |
| Procesare | Co-Fermentata cu fructe, Natural |
| Roaster | Friedhats |
| Varietal | Geisha |
| Profil Note | Dulce, Floral, Fructat |
In stoc
| Gramaj | 250gr |
|---|---|
| Profil Prajire | Espresso, Filtru |
| Origine | Ethiopia |
| Procesare | Natural |
| Roaster | Friedhats |
| Varietal | 74110, 74112 |
| Profil Note | Dulce |
In stoc
| Gramaj | 250gr |
|---|---|
| Profil Prajire | Espresso, Filtru |
| Roaster | Friedhats |
| Origine | Ethiopia |
| Procesare | Honey |
| Varietal | Wolisho, Dega, Kurume |
| Profil Note | Blackberry, Earl Grey, Peach |
In stoc
| Gramaj | 250gr, 50g |
|---|---|
| Profil Prajire | Espresso, Filtru |
| Origine | Ethiopia |
| Procesare | Natural Anaerobic |
| Roaster | Friedhats |
| Varietal | Heirloom |
| Profil Note | Dulce, Floral, Fructat |
In stoc
| Gramaj | 250gr, 50g |
|---|---|
| Profil Prajire | Espresso, Filtru |
| Origine | Guatemala |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Friedhats |
| Varietal | Caturra |
| Profil Note | Dulce, Floral, Fructat |
In stoc
| Gramaj | 250gr |
|---|---|
| Profil Prajire | Espresso, Filtru |
| Roaster | Friedhats |
| Origine | Rwanda |
| Procesare | Washed |
| Varietal | Bourbon |
| Profil Note | Blackberry, Breakfast Tea, Dates |

Gheorghe Teodor (proprietar verificat) –
REVIEW: Atat in espresso cat și in filtru am reușit sa obțin note de Șampanie, o cafea foarte dulce. De încercat neapărat și varianta cu procesare naturală
Metodă de preparare:orea
Coffee IN (g):12
Apă Coffee OUT (ml):200
Temp Apă: 95
Măcinătură: 500 microni bentwood vertical
Extracție: 2:30