Transport gratuit la Easybox/Fanbox la comenzi peste 250 RON. Transport gratuit acasa la comenzi peste 350 RON

Tim Wendelboe
Prăjitoria
Suntem cunoscuți pentru cafeaua noastră prăjită ușor și calitatea constantă. Secretul din spatele reputației noastre nu este doar felul în care prăjim sau controlul nostru strict al calității, ci și modul în care cumpărăm cafea verde. Cafelele sunt atent selectate de Tim Wendelboe și provin din originile sale preferate, cu accent pe calitate, trasabilitate și responsabilitate.
Ne place să avem relații strânse cu producătorii de la care cumpărăm. Împreună lucrăm sistematic, atât pe termen scurt, cât și pe termen lung, pentru a le îmbunătăți fermele și cafeaua. Acest lucru asigură că cafelele pe care le achiziționăm sunt recoltate și procesate urmând protocoalele noastre stricte. Scopul nostru este de a prezenta o cafea cu caracter distinct al soiului și originii sale. Sperăm că vă va oferi o experiență gustativă nouă și unică. Prăjitoria și biroul nostru sunt situate la Tøyengata 29c, la doar câțiva pași de barul nostru de espresso.
Espresso Barul
Situat la Grünersgate 1 la Grünerløkka din Oslo, espresso barul este vizitat de localnici și turiști din întreaga lume. Ne place să ne gândim la espresso barul nostru ca la un showroom de cafea unde oamenii pot fi inspirați să încerce ceva nou sau să vadă lumea cafelei într-o lumină diferită. Este un loc pentru a savura o ceașcă bună de cafea proaspăt preparată, fie singur, fie poate încerca degustarea noastră de cafea împreună cu un prieten.
Oslo, Norvegia
Columbia – Finca Tamana Bourbon
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr |
|---|---|
| Profil Prajire | Omni-Light |
| Origine | Columbia |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Bourbon, Pink Bourbon |
| Profil Note | Dulce, Fructat |
Columbia – Finca Tamana Natural
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr, 50g |
|---|---|
| Profil Prajire | Light-Roast |
| Origine | Columbia |
| Procesare | Natural |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | 74110 |
| Profil Note | Ciocolată, Dulce, Fructat |
El Salvador – Los Pirineos Christmas Edition
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr, 50g |
|---|---|
| Profil Prajire | Omni-Light |
| Origine | El Salvador |
| Procesare | Honey |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Pacamara |
| Profil Note | Ciocolată, Fructat |
Kenya – Karogoto
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr |
|---|---|
| Profil Prajire | Espresso, Filtru |
| Origine | Kenya |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Batian, Ruinu 11, SL28, SL34 |
| Profil Note | Dulce, Fructat |
Honduras – Finca El Vikingo (Geisha)
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr, 50g |
|---|---|
| Profil Prajire | Light-Roast |
| Origine | Honduras |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Geisha |
| Profil Note | Dulce, Floral, Fructat |
Ethiopia – Echemo Certified Organic
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr, 50g |
|---|---|
| Profil Prajire | Light-Roast |
| Origine | Ethiopia |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Heirloom |
| Profil Note | Dulce, Fructat |
Columbia – Finca Tamana Castillo
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr |
|---|---|
| Profil Prajire | Espresso |
| Origine | Columbia |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Castillo |
| Profil Note | Ciocolată, Dulce, Floral |
Honduras – Caballero Pacamara
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr |
|---|---|
| Profil Prajire | Light-Roast |
| Origine | Honduras |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Pacamara |
| Label | New |
| Profil Note | Dulce, Fructat |
Honduras – Caballero Catuaí
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr, 50g |
|---|---|
| Profil Prajire | Espresso, Light-Roast |
| Origine | Honduras |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Catuai |
| Profil Note | Ciocolată, Dulce, Fructat |
Columbia – Finca Tamana Geisha
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr, 50g |
|---|---|
| Profil Prajire | Light-Roast |
| Origine | Columbia |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Geisha |
| Profil Note | Dulce, Floral, Fructat |
Columbia – Finca Tamana Caturron
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr, 50g |
|---|---|
| Profil Prajire | Light-Roast |
| Origine | Columbia |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Caturron |
| Profil Note | Dulce, Fructat |
Honduras – Nacimiento Pacas
Stoc epuizat
| Gramaj | 250gr |
|---|---|
| Profil Prajire | Filtru |
| Origine | Honduras |
| Procesare | Washed |
| Roaster | Tim Wendelboe |
| Varietal | Pacas |
| Profil Note | Ciocolată, Fructat |
Oslo, Norvegia